Pozadí

Naše piva

Vánoční speciál

druh polotmavý speciál
stupňovitost 13,1 % EPM
obsah alkoholu 5,5 %
sypání směs čtyř ječných sladů

Chmeleno kombinací Žateckého poloraného červěňáku, Premiantu a Sládka. Do chmelovaru je přidávána směs vánočního koření. Po zachlazení je do piva přidáván med od našeho souseda, pana Krejčího. Medu je v pivu 2,7 kg na 100 litrů.

Stydlivý Bobr

druh dvourmutová desítka
stupňovitost 10,5 % EPM
obsah alkoholu 3,9 %
sypání tři druhy ječných sladů

Vyvážené využití karamelového sladu s nízkým EBC dává pivu překvapivou plnost v chuti. Pivo je chmeleno kombinací tří druhů chmele: Žateckým poloraným červěňákem, Pacifik Gemem a Sládkem. Pacifik Gem dodává pivu specifický nádech vůně po ostružinách.

Bombarďák

druh světlý ležák
stupňovitost 13,1 °
obsah alkoholu 5,5 %
sypání směs tří ječných sladů

Na památku Josefa Ocelky jsme uvařili polotmavou třináctku ze chmelů Challenger a Žateckého poloraného červeňáku. Genmjr. i.m. JOSEF OCELKA, DFC pocházel z Lipníku nad Bečvou-Nového Dvoru a patřil k největším postavám československého letectva druhé světové války. Více informací o tomto důstojníkovi si můžete přečíst na samostatné stránce.

Měďák

druh polotmavý ležák
stupňovitost 11,5 °
obsah alkoholu 4,3 %
sypání směs čtyř ječných sladů

Barva Měďáku ctí jeho jméno. Karamelový slad dodává plnější chuť tomuto pivu s vyváženou hořkostí a sladkostí a činí z něj našeho lídra.

Božena

druh polotmavý ležák
stupňovitost 11 °
obsah alkoholu 4,6 %
sypání tři druhy ječných sladů s přídavkem pšenice

Převaha vídeňského sladu propůjčuje Boženě charakteristickou chuť, navíc umocněnou mírnějším chmelením. Ideální pro ženy.

Černý Petr

druh tmavý speciál
stupňovitost 14,9 °
obsah alkoholu 5,7 %
sypání šest druhů ječných sladů s přídavkem pšenice

Pro toto tmavé až světle černé pivo je typická plná sladová vůně s kávovými tóny. Jeho chuť je ovlivněna také použitým praženým ječmenem a karamelovým sladem. Vařen třirmutovou dekokoční metodou.

Garde

druh světlý ležák
stupňovitost 11,4 °
obsah alkoholu 4,2 %
sypání tři druhy ječných sladů s přídavkem pšenice

Chuť středně žlutého piva Garde se vyznačuje mírnou hořkostí kombinace použitých sladů: Žateckého poloranného červeňáku (podle dostupnosti ve formě šišek, nebo granulí), granulovaného Premiantu a Sládka. Patrné jsou i lehké ovocné tóny dodané pšeničným přídavkem.

Kávové

druh polotmavý speciál
stupňovitost 13,6 °
obsah alkoholu 5,1 %
sypání směs čtyř ječných sladů

Typickou barvu dodává našemu kávovému speciálu použitý mnichovský slad. Do chmelovaru přidávaná stará, kvalitní Arabica zajišťuje charakteristickou kávovou chuť a aroma. Po celou dobu primárního kvašení vše ještě zjemňuje vanilkový lusk.

Kávový speciál etiketa

Notorik

druh světlý ležák
stupňovitost 12,5 % EPM
obsah alkoholu 5 %
sypání směs pěti ječných sladů

Výrazně chmeleného Notorika vaříme třírmutově. Poznat jej lze také na základě jeho světle až středně žluté barvy.